For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Dernek ve Vakiflar

Türk Kanada Kültür Derneği


  • Türk Kanada Kültür Derneği
Description
Date : 1 Aralık 2019
E-mail : Linki Göre
Web-Site : Linki Göre
Facebook : Linki Göre
Twitter : Linki Göre
Location : Ottawa Ottawa K1A 0A2 Ontario Canada

Türk Kanada Kültür Derneği 3 Ekim 1971 tarihinde İ. Şeref Alemdağ, Adam Arda, Dilaver M. Dilaver, Vace Kurt, Coşkun Şencan, Adnan Taymaz ve Feyyaz Zambakoğlu’nun girişimleri ile kurulmuştur. 1979 senesine kadar çalışmalarını kendini tescil ettirmeyi düşünmemiş bir kuruluş olarak sürdüren derneğin o yıl kanuni bir kuruluş hüviyeti alması lüzumunun hissedilmesi üstüne tüzükte bazı değişiklikler yapılmıştır. Akabinde Arif Türkeli (Başkan), Ersin Özerdinç (Genel Sekreter), Polat Kaya, Ali Sulutaş ve Kevser Taymaz’dan oluşan yönetim kurulu tarafından Kanada’nın dernekler yasasına göre derneğin tescili yaptırılmış ve 17 Nisan 1979 tarihinden sonra dernek hukuki hüviyeti olan bir kuruluş olarak çalışmalarını Ottava Türk-Kanada Kültür Derneği adı altında sürdürmeye başlamıştır. Derneğin Türk Dernekler Kanunu’na göre tescili ise 1981 senesinde yapılmıştır.

Türk Kanada Kültür Derneği’nin amacı bir yandan Kanada’da ve özellikle Ottawa’da yaşamakta olan Türkleri kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında bir araya getirmek, öte yandan da Türkiye’nin kültürel zenginliklerini Kanada’ya tanıtmaktır. Başka bir deyişle hedefimiz Kanada ve Türkiye halkları arasında karşılıklı ilgi, anlayış ve kardeşliğin gelişmesine katkıda bulunmaktır. İnsanlarımızın ortak bir çatı altında kültürlerini yaşamalarını sağlamanın, hem toplumumuzun Kanada’da olumlu bir biçimde temsil edilmesine, hem de insanlarımızın sosyal dayanışmasına hizmet edeceği inancındayız. Bu doğrultuda derneğimiz sinema festivallerinden, fotoğraf sergilerine, balolardan konserlere kadar çok çeşitli aktiviteler düzenlemektedir. Etkinliklerimiz hem toplumumuz hem de Turkiye’yi daha yakından tanımak isteyen Kanadalıların ortak katılımlarıyla gerçekleştirilmektedir.

Derneğimizin varlığı yanlızca gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu noktada gerek program organizasyonlarında rol alarak, gerekse bu etkinliklere katılarak derneğimize destek vermenizden mutluluk duyarız.

İlan vermek için üye olun.

 Location
Benzer ilanlar
Top